fbpx
3 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: Основниот

Дали билките помагаат во слабеењето, кои билки и како?

0
Основниот принцип за сeкој што сака да ослабне гласи: јади помалку! Веднаш зад ова правило стои уште едно – внимавај ШТО јадеш! Правилото...

Носењето маска на јавно место е неуставно, пресуди Основниот суд во...

0
Основниот суд во Брисел пресуди дека обврската да се носи маска на јавно место како противепидемиска мерка е неуставна. Ова го објавија белгиските...

Боки-13 го изгуби спорот со „Систина“, сега треба да плати 11.000...

0
Судијката Лилјана Зафировска-Петреска од Основниот суд Скопје 2 ја одбила жалбата поднесена од Бојан Јовановски познат како Боки 13 против Клиничката болница...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
3 ° C
3 °
3 °
87 %
0.5kmh
0 %
пет
17 °
саб
17 °
нед
10 °
пон
12 °
вто
8 °

Последни објави