fbpx

таг: оружје

Ердоган: Ниту САД, ниту Русија ќе посегнат по нуклеарно оружје

0
САД и Русија нема да се обидат да употребат нуклеарно оружје, изјави денеска турскиот претседател,...

Вооружен напад во детска градинка во Тајланд, се јавува за десетици...

0
Според полициски извори, напаѓачот пукал со огнено оружје и бодел деца и возрасни. Потоа побегнал...

САД подготвени да одобрат продажба на оружје за Тајван во вредност...

0
Американската администрација е подготвена на Тајван да му продаде оружје во вредност од над една милијарда долари, бидејќи тензиите меѓу САД...

Резников: Во Украина пристигна нова пратка оружје од Велика Британија

0
Во Украина пристигна нова пратка оружје од Велика Британија, соопшти денеска украинскиот министер за одбрана...

Експлозии во складиште за полициско оружје во Берлин предизвикаа голем шумски...

0
По експлозија во полициски магацин со оружје и експлозиви во Груневалд во близина на Берлин, избувна голем шумски пожар. Пожарот избувнал...

САД ќе и даде нов пакет оружје на Украина

0
Соединетите Држави објавија нов пакет со оружје за Украина, вклучувајќи муниција за ракетни фрлачи и...

Шолц: На Украина и’ испративме оружје какво што нема ниту германската...

0
Германија продолжува да ја снабдува Украина со оружје, испорачувајќи, меѓу другото, ново оружје, од кое дел се уште го немаат ниту...

Путин до Макрон – Престанете да испраќате оружје во Украина

0
Западот треба да престане да испраќа оружје во Украина, му рекол рускиот претседател Владимир Путин на неговиот француски колега Емануел Макрон...

Потрошувачката на оружје во пандемијата соборила рекорди

0
Земјите низ светот потрошиле на оружје во 2021 година повеќе од два билиони долари, за првпат откако СИПРИ почна да ги...

Бугарија ја одби Украина: „Премногу сме блиску до конфликтот“

0
Бугарија одбива да испорача оружје на Украина, пишува Блумберг. Advertisements ...