fbpx
18 C
Skopje
недела, април 11, 2021

таг: организирани

Холандија: Протести против полицискиот час и судири со полицијата

0
Холандската полиција употреби водни топови за разбивање на протестите организирани поради ограничувачките мерки против коронавирусот во центарот...

Зголемен ризикот од тероризам од екстремна десница во Белгија

0
Ризикот од терористички атентати организирани од крајно десничарски групи е зголемен во Белгија, соопшти министерот за правда во земјата. Одговарајќи на пратеничко...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
29 %
0.5kmh
0 %
нед
18 °
пон
19 °
вто
17 °
сре
12 °
чет
12 °

Последни објави