таг: организации

Повик до Фон дер Лајен за подобрување на транспарентноста за заштита...

0
Неколку организации што се залагаат за транспарентност денеска ја повикаа претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, доколку биде реизбрана на функцијата,...

Три организации за човекови права поднесо тужба против Холандија поради испорака...

0
Три организации за човекови права денеска поднесоа тужба против Владата на Холандија поради тоа што не ја почитува забраната за снабдување на Израел...

Мировен самит за Украина во Швајцарија, нацрт-заедничко коминике: Потврда за меѓународно...

0
Претставниците на 100 влади и меѓународни организации учествуваат на глобален мировен самит за Украина во Швајцарија, на 15 и 16 јуни. Во своето...

Десет здруженија формираа Национална алијанса на пациентски организации со цел подобрување...

0
Десет пациентски организации по повод 75. Светски ден на здравјето, денеска во Инфо центарот на Европската унија одржаа основачко собрание каде потпишаа документ...

Конференција за Газа во Париз, Израел не е поканет

0
Околу 80 земји и меѓународни организации ќе се состанат во четврток на 9 ноември во Париз за да го координираат испраќањето...

Дали сте се запрашале колку е часот на Месечината? Наскоро ќе...

0
Вселенските организации размислуваат да и дадат на Месечината своја временска зона, пишува Sky News. Европската вселенска агенција (ESA) потврди дека се планирани десетици...

Вработените во Амазон ќе штрајкуваат на „Блек Фрајдеј”

0
Коалицијата на организации на вработени која опфаќа 30 земји планира на „Блек Фрајдеј” да протестира...

Бугарскиот премиер Петков прими делегација на македонски Бугари

0
Премиерот Кирил Петков на средба со организации и здруженија на Бугари во Северна Македонија рече...

Израел погоди цели во Појасот Газа

0
Израелската авијација бомбардира позиции на радикални организации во Појасот Газа, јави палестинската радиостаница Јужен Ал...

0
Платформата на граѓански организации за борба против корупцијата, поддржана од Проектот на УСАИД за граѓанско учество и во соработка со Регионалната мрежа за...