fbpx
4 C
Skopje
сабота, февруари 27, 2021

таг: Орбан

Унгарија прва во ЕУ планира да набави вакцини и од Кина

0
Премиерот на Унгарија, Виктор Орбан, изјави дека Будимпешта би можело да потпише договор за набавка на кинеската...

„Шлаканица“ за ЕУ од Орбан: Унгарија сака да го сруши ефективниот...

0
Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави дека Унгарија ќе се обрати до Кина за да добие вакцина против коронавирусот откако западните добавувачи...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
4 ° C
4 °
4 °
87 %
1kmh
0 %
саб
19 °
нед
12 °
пон
12 °
вто
12 °
сре
10 °

Последни објави