таг: Ора

Еве кои вежби и овозможија на Рита Ора да покаже импресивна...

0
реклама РИТА Ора го привлече вниманието на Мет Гала со својата импресивна фигура. Во...

Рита Ора ќе настапи на Изборот за песна на Евровизија

0
реклама РИТА Ора е една од неколкуте изведувачи чие гостување беше најавено за време...

ВИДЕО: Рита Ора ја покажа својата куќа вредна 7,5 милиони фунти...

0
Пејачката Рита Ора ги пушти камерите на Architectural Digest во нејзиниот дом и покажа како изгледа нејзината куќа во Лондон вредна 7,5 милиони...

Рита Ора и Таика Ваитити се венчаа

0
Поп-ѕвездата Рита Ора и режисерот Таика Ваитити го врзаа јазолот на интимна церемонија во Лондон, објави британски „Сан“ во понеделникот. Advertisements...

Рита Ора „заглавена“ во Бугарија откако се откажаа сите летови кон...

0
Пејачката Рита Ора е заглавена во Бугарија и можеби ќе остане таму за време на Божиќ. Сите летови од земјата се прекинати...