таг: опрема

САД почна со испорака на оружје и муниција за Израел

0
САД веќе започнаа со испорака на потребната муниција и воена опрема за Израел, објавија вчера од Белата куќа и се додава...

„Ротари клуб Скопје – Центар“ донираше медицинска опрема во повеќе Клиники

0
Медицинската опрема во вредност од 122 552 долари денеска беше донирана за ЈЗУ Универзитетска клиника по хируршки болести „Св. Наум Охридски“, од страна...

НАТО ќе ѝ даде воена опрема на Украина, но нема да...

0
НАТО ќе ја поддржи Украина со воена опрема, рече генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг по вонредниот самит. Тој сепак додаде...

Филипс повлекува дел од респираторите, штетни се по здравјето

0
Произведувачот на медицинска опрема Филипс објави дека ќе повлече дел од респираторите поради опасност од распаѓање и активирање на ситни, токсични честички кои...

Сѐ за добра приказна! Новинарка имала секс во живо, додека известувала...

0
Со вклучена опрема за снимање, данската радио-новинарка Луиз Фишер во текот на снимањето на радискиот извештај за укинување на рестриктивните мерки поврзани...

Адидас сака да го продаде брендот кој што го купи во...

0
Германскиот производител на спортска опрема Адидас планира да го продаде или да го издвои од компанијата помалку успешниот бренд Рибок. Адидас соопшти...