fbpx
18 C
Skopje
недела, април 11, 2021

таг: онака

Интервју со Искра Шукарова: Истражувам нов движечки вокабулар, кој сакам да го споделам...

0
Токму онака како што ја замислува современата Македонка, таква е и самата Шукарова. Искрена, едноставна, суптилна. Женствена. Со убави манири. Со внатрешен...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
29 %
0.5kmh
0 %
нед
18 °
пон
19 °
вто
17 °
сре
12 °
чет
12 °

Последни објави