таг: Олонгрен

Холандија и дозволи на Украина да ги користи нејзините авиони за...

0
Холандската министерка за одбрана, Кајса Олонгрен денеска, по средбата со украинскиот претседател Володимир Зеленски во Сингапур, изјави дека Киев може да користи холандски...