таг: ожалостени

Смртта на Навални не му дава мир на Путин: „Нема да...

0
Илјадници ожалостени се собраа денеска на погребната служба на најистакнатиот руски критичар на Путин, Алексеј Навални во Москва. Се слушаше како извикуваа: „Навални,...