таг: Одржувањето

Шест грешки кои несвесно ги правиме во односот со семејството

0
реклама Одржувањето односи со роднините често е многу деликатно бидејќи мораме да одржуваме рамнотежа помеѓу љубовта, трпеливоста...

Борел: ЕУ ги осудува и не ги признава т.н. избори на...

0
Европската Унија остро го осудува одржувањето на руските нелегитимни т. н....

Не сметајте на нив: Овие хороскопски знаци се најлошите пријатели

0
ОДРЖУВАЊЕТО пријателства е предизвик. Добар пријател е некој кој секогаш ќе биде покрај вас и ќе ве води низ животот. За пријателството да...

Германскиот канцелар Шолц идниот месец во посета на Западен Балкан

0
Германскиот канцелар Олаф Шолц изјави дека пред одржувањето на состанокот на Европскиот совет идниот месец...

Колку често треба да ја менуваме постелнината во летните месеци?

0
Перењето и одржувањето на облеката и постелнините чисти е обврска која треба да ја исполнувате редовно, особено кога е во прашање чаршавот...

Дали чајот и кафето се сметаат како внесување вода?

0
Одржувањето на хидратацијата е клучно за целокупното здравје и обичната вода е најдобриот начин да се направи тоа. Дневно се препорачува внесување на...

Мукаетов ќе остане претседател на РФМ и во следните четири години

0
На една недела пред одржувањето на Изборното собрание на РФМ, ракометните клубови му дадоа комплетна поддршка на Живко Мукаетов за нов претседателски мандат....

Домашен сок кој содржи цинк и витамин Ц и го зајакнува...

0
Одржувањето на здравјето на имунолошкиот систем е клучно за здравјето на целиот организам, особено во текот на пандемијата на коронавирусот. Избалансираната исхрана...