fbpx
6 C
Skopje
сабота, април 17, 2021

таг: одржуваат

Избори во две германски покраини

0
Денес се одржуваат избори во две германски покраини, Баден-Вуртемберг и Рајланд-Пфалц. Како што јавуваат германските медиуми овие избори претставуваат тест за владеењето на...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
6 ° C
6 °
6 °
93 %
1.4kmh
90 %
саб
7 °
нед
12 °
пон
15 °
вто
15 °
сре
18 °

Последни објави