таг: одржи

Овие хороскопски знаци максимално се трудат за своите пријатели

0
НЕ е лесно да се одржи трајно пријателство. Пријателите се како семејство и се важен дел од нашите животи. Тие ги ублажуваат подемите...

Самит на ЕУ во Украина – ветувања за поголема воена, финансиска...

0
Утре во Киев ќе се одржи самитот на ЕУ, прв ваков собир на највисоките претставници...

Самитот на Украина и ЕУ ќе се одржи в петок во...

0
Во петок, 3 февруари во Киев ќе се одржи самит меѓу Украина и Европската Унија,...

ФИФА размислува за воведување на пенал рулет во групната фаза?!

0
Светското првенство за четири години ќе се одржи во Соединетите Американски Држави, Канада и Мексико. Меѓународната фудбалска...

Фјури за дуелот на 3 декември: Ќе се забавуваат 70 илјади...

0
Во сабота на 3 декември предвиден е да се одржи боксерскиот дуел во тешка категорија меѓу актуелниот...

Никогаш не губат надеж: Овие хороскопски знаци се најголемите оптимисти

0
НЕ МОЖЕ секој да одржи позитивен став кога работите не одат според планот, но луѓето кои се природно оптимисти секогаш можат да најдат...

Ждрепката за осмина-финалето во Лигата на Шампионите

0
Денеска напладне во Нион ќе се одржи ждрепката за осмина-финалето во Лигата на шампионите на УЕФА. Осум од 16 екипи доаѓаат од Англија...

Ждрепката за осминафиналето, Баерн против ПСЖ или Ливерпул

0
Ждрепката за осминафиналето на Лигата на шампионите ќе се одржи на 7. ноември во седиштето на УЕФА во Нион. Победниците од групите ќе...

Во Берлин Меѓународна конференција за обнова на Украина

0
Денеска во Берлин ќе се одржи Меѓународна експертска конференција за закрепнување, обнова и модернизација на...

Прва средба на Европската политичка заедница

0
Во Прага денеска за првпат ќе се одржи средба на Европската политичка заедница, на неа...