таг: одржи

Мисијата на САД во ОН: Русија не би можела да ја...

0
Руската Федерација не би можела да ја одржи својата војна во Украина без надворешна поддршка од КНДР, Иран и Кина, изјави aмбасадорот Роберт...

Американскиот Конгрес на 20 април ќе гласа за помошта за Украина...

0
Претставничкиот дом на САД на 20 април ќе го одржи долгоочекуваното гласање за помош на Украина, Израел и Индо-Пацификот, изјави претседавачот Мајк Џонсон....

Путин подготвува псеудо избори на окупираните територии со помош на единици...

0
На 17 март режимот на Путин ќе одржи таканаречени „претседателски избори“ и ќе ги охрабри украинските граѓани на привремено окупираните територии (ПОТ) да...

Утре, во 10 часот: Мирен протестен марш по повод двегодишнината од...

0
Здружението на Украинците во С. Македонија „Лесја Украинка“ ќе одржи мирен протестен марш по повод двегодишнината од почетокот на целосната руска воена агресија...

На крајот од месецов Зеленски во Албанија

0
На 28 февруари во Тирана ќе се одржи самит за Украина на кој ќе присуствува и претседателот Володимир Зеленски, кому му е прва...

Јапонија ќе одржи онлајн самит на групата Г-7

0
Јапонскиот премиер Фумио Кишида вечерва ќе одржи онлајн самит на групата најразвиени земји...

Средба на министрите за одбрана на НАТО во Брисел

0
Денеска и утре во Брисел ќе се одржи дводневна министерска средба на НАТО. Средбата ќе започне претпладнево со состанок на...

Во Тирана денеска ќе се одржи состанок на министрите за надворешни...

0
Во Тирана денеска ќе се одржи состанок на министри за надворешни...

Трамп нема да учествува ниту на втората дебата на Републиканците

0
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп планира да одржи говор во Детроит на 27...

Милатовиќ домаќин на регионалните лидери на Самитот на ПСЈИЕ во Подгорица

0
Во Подгорица денеска ќе се одржи Самит на Процесот за соработка во Југоисточна...