таг: одржат

Самит Украина-ЕУ во Киев на 3 февруари

0
Европската унија и Украина ќе одржат самит на 3 февруари во Киев, а не во Брисел и ќе разговараат за европската...

НАТО на итен состанок на барање на Полска

0
Претставниците на НАТО денеска треба да одржат итен состанок на барање на Полска откако две...

Кина во пресрет на самитот со ЕУ: Остануваме неутрални во однос...

0
Лидерите на Европската Унија денеска ќе одржат виртуелен самит со кинеските лидери, со цел да...

Нова рунда преговори меѓу Русија и Украина

0
Украинските и руските преговарачи се подготвуваат денеска да одржат разговори и покрај гранатирањето на предградијата...

Следната недела, 4-та рунда преговори меѓу Русија и Украина

0
Разговорите меѓу Русија и Украина би можеле да се одржат следната недела, според Михаило Подолијак, високиот советник на украинскиот претседател Володимир...

Кризата во Украина главен фокус на Самитот на ЕУ

0
Лидерите од ЕУ денеска ќе одржат самит во францускиот град Версај и ќе се обидат...

ЕУ ќе одржи итен самит за следен „одговор“ на постапките на...

0
Лидерите на Европската унија денеска ќе одржат итен самит на кој ќе разговараат за тоа...

Кошаркарската Евролига пред прекин?

0
Клубовите со повеќегодишна евролигашка лиценца, в понеделник ќе одржат состанок на кој ќе разговараат за следните чекори по новата криза со пандемијата. ...

Утре се одржуваат парламентарни избори во Албанија

0
Во Албанија утре ќе се одржат парламентарни избори, по изборната кампања проследена со тензии, но и сериозни инциденти. Во Елбасан едно лице беше...

Ковид пасошите ја поделија ЕУ, денеска дебата околу предлогот

0
Европските лидери денеска во 15:00 часот ќе одржат состанок на кој ќе се разговара и за предлозите...