таг: одобрија

САД ја вооружуваат Полска со 96 хеликоптери Апачи

0
САД одобрија договор за вооружување на Полска, што вклучува продажба на 96 воени...

Бугарските пратеници не го поддржаа Габровски за нов премиер

0
Народните претставници не го одобрија Николај Габровски за премиер на Бугарија, пренесе БГНЕС. ...

САД ги одобрија првите ковид вакцини за бебиња

0
Американските регулатори ги одобрија првите вакцини против ковид-19 за доенчиња и деца на предучилишна возраст,...

САД одобрија трета доза вакцина за деца од 12 до 15...

0
Американските санитарни власти денеска ја одобрија третата доза вакцина против коронаворус на компанијата Фајзер/Бионтек за...

Ариел Анри е новиот премиер на Хаити

0
Властите на Хаити ја одобрија новата влада во земјата, предводена од Ариел Анри, кого убиениот претседател Жовенел Моиз го назначи за премиер два...

Белгија одобри вакцинација за деца помеѓу 12 и 15 годишна возраст

0
Белгиските власти одобрија вакцинација на децата помеѓу 12 и 15-годишна возраст, но само со дозвола од родител или старател. Адолесцентите ќе можат...

Во САД дозволена вакцината на Фајзер за деца од 12 до...

0
Соединетите држави ја одобрија вакцината на Фајзер-Бионтек против ковид-19 за деца постари од 12 години, соопшти Управата...

Европската унија воведува санкции против Пекинг

0
Министрите за надворешни работи на ЕУ денес формално го одобрија воведувањето санкции врз кинеските официјални лица за...

Куба ќе ја тестира својата втора вакцина против корона „Абдала“

0
Кубанскитe здравствени власти ја одобрија втората кубанска вакцина против ковид-19 за последната фаза на клиничките испитувања. Вакцината се вика „Абдала“ и именувана...

Американско-германскиот производ полека го освојува пазарот: И Панама ја одобри вакцината...

0
Властите во Панама одобрија итна употреба на вакцината на „Фајзер“ и „БајонТек“ и првите дози во таа централноамериканска земја со...