fbpx
6 C
Skopje
сабота, април 17, 2021

таг: одобрија

Европската унија воведува санкции против Пекинг

0
Министрите за надворешни работи на ЕУ денес формално го одобрија воведувањето санкции врз кинеските официјални лица за...

Куба ќе ја тестира својата втора вакцина против корона „Абдала“

0
Кубанскитe здравствени власти ја одобрија втората кубанска вакцина против ковид-19 за последната фаза на клиничките испитувања. Вакцината се вика „Абдала“ и именувана...

Американско-германскиот производ полека го освојува пазарот: И Панама ја одобри вакцината...

0
Властите во Панама одобрија итна употреба на вакцината на „Фајзер“ и „БајонТек“ и првите дози во таа централноамериканска земја со...

Панама ја одобри вакцината на Фајзер и БионТек

0
Панамските власти одобрија итна употреба на вакцината на Фајзер и БионТек и првите количини во оваа четиримилионска централноамериканска земја треба да стигнат во...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
6 ° C
6 °
6 °
100 %
1kmh
90 %
саб
7 °
нед
12 °
пон
15 °
вто
15 °
сре
18 °

Последни објави