fbpx
18 C
Skopje
недела, април 11, 2021

таг: одлучи

Кризниот штаб на Србија донесе нови мерки: Ова мора да го...

0
Кризниот штаб на Србија одлучи трговските центри да бидат отворени во понеделник, на 12 април, и дека ќе бидат отворени до 22 часот....

Јужна Кореја ја прекина имунизацијата со Астра Зенека за лица под...

0
Јужна Кореја одлучи да ја прекине програмата за имунизација од Ковид-19 со вакцината на „Астра Зенека“ за лица помлади од 60 години поради...

Јурген Клоп го понижи на мечот со Реал Мадрид, а сега...

0
Јурген Клоп одлучи синоќа во 43-таминута да го извади од игра 26-годишниот играч за врска Наби Кеита....

Јувентус го повлече предлогот за продолжување на соработката со Дибала

0
Иалијанскиот гигант одлучи да не го продолжува договорот со напаѓачот Пауло Дибала. Како што тврди...

И Холандија ја запре употребата на „Астра Зенека“

0
По неколку европски земји и Холандија одлучи времено да ја запре употребата на вакцината на „Астра Зенека“....

РФМ: 20.000 евра за ракометарите за победата над Данска

0
РФМ одлучи да им додели 20.000 евра премија на ракометарите за победата над Данска. Воедо на УО...

Сопругата на мексиканскиот наркокартел Ел Чапо останува во притвор

0
Американски федерален судија денеска одлучи сопругата на водачот на мексиканскиот наркокартел, Хоакин Ел Чапо Гузман, да остане привремено во притвор, откако беше уапсена...

ФОТО: Кој краде во соблекувалната на Јувентус? Му го украл телефонот,...

0
Мерих Демирал се одлучи утрово за прилично храбар потег. Скришно му го земал телефонот на Хуан Квадрадо,...

ВИДЕО: Навивачите ќе влегуваат на „Сантијаго Бернабеу“ директно од воз

0
Реал Мадрид одлучи во март минатата година да започне со реконструкција на легендарниот стадион „Сантијаго Бернабеу“. „Кралевите“ оттогаш своите натправари...

Николов е новиот „волк“, Македонецот ќе игра за Лече

0
Нашиот репрезентативец одлучи да ја продолжи кариерата во Италија, поточно во тамошната втора лига, Серија Б. Членот на македонската...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
29 %
0.5kmh
0 %
нед
18 °
пон
19 °
вто
17 °
сре
12 °
чет
12 °

Последни објави