fbpx
12 C
Skopje
петок, април 16, 2021

таг: одлука

„Ла Стампа“: ЕУ ќе одбере вакцини изработени врз база на mRNA...

0
Европската комисија донесе одлука да не ги обновува договорите за вакцини против ковид-19 со компаниите „Астразенека“ и...

Без потребната помош угостителите би можело да ги затворат бизнисите

0
Владината одлука за затворање на угостелските објекти требаше да биде објавена заедно со мерки за помош на овој сектор. Угостителите се согласни дека...

Од ноќеска поевтинуваат бензините и дизелот, објавен новиот ценовник

0
Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од полноќ малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР...

Од утре поевтинуваат горивата, Регулаторна го објави ценовникот

0
Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од ноќеска по полноќ малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95...

Потребни се 50 литри вода на ден на човек за да...

0
Од 1993 година, со одлука на Организиацијата на обединети нации (ООН) 22 март се одбележува како Светски ден на водата. Основен фокус на...

Објавен новиот ценовник, ПОСКАПУВААТ бензините и дизелот

0
Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од ноќеста Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се зголемува...

Од денеска построги рестрикции за влез во Грција од Северна Македонија...

0
Министерската одлука издадена минатиот понеделник со мерките за копнените граници на Грција и забраната за влез на...

Регулаторна донесе одлука – Од ноќеска поскапуваат бензините и дизелот

0
Со одлука на Регулаторната комисија од ноќеска малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V)...

Регулаторна одлучи – Од утре поскапуваат бензините и дизелот, објавен новиот...

0
Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од ноќеска малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР...

УЕФА го потресе фудбалскиот свет: Нема дисциплинска постапка против Себастијан Колтеску

0
УЕФА донесе одлука, која предизвика остри реакции низ целиот фудбалски свет. Нема да се поведе...

Моментална Температура

Skopje
scattered clouds
12 ° C
12 °
12 °
43 %
1.9kmh
40 %
пет
12 °
саб
11 °
нед
13 °
пон
12 °
вто
17 °

Последни објави