таг: одекна

Над 20 загинати во експлозија во џамија во Кабул

0
Експлозија одекна во џамија преполна со верници за време на вечерната молитва во авганистанскиот главен...

ВИДЕО I Има загинати и ранети: Новата влада на Јемен дочекана...

0
Силна експлозија одекна на аеродромот во Аден во Јемен во моментот на слетување на авионот со новиот владин кабинет. ...