таг: одекнаа

Утрово експлозии во Харков и Запорожје

0
Серија експлозии одекнаа изутринава во Харков и Запорожје, соопштија локалните власти. Проектили погодија индустриски...

Русија ја нападна Одеса, серија експлозии во градот

0
Руските сили повторно го бомбрадираат украинскиот град Одеса. Експлозии одекнаа утрово во градот. Жителите на...

Тухел изненаден од критиките на Лукаку

0
Во Челзи гласно одекнаа коментарите на напаѓачот Ромелу Лукаку, кој вчера изјави оти е незадоволен од состојбата во клубот и јавно ја критикуваше...