fbpx
18 C
Skopje
недела, април 11, 2021

таг: одделот

Фолксваген станува Фолтсваген: Автомобилската легенда го менува името по 83 години?

0
Од одделот за односи со медиуми на американскиот огранок на Фолксваген, на Интернет протекоа информации, кои многумина од луѓето до кои се огласи...

Австрија тврди дека расте притисокот врз балканската рута: 100.000 мигранти се...

0
Шефот на Одделот за борба против трговија со луѓе во Криминалистичката служба на Австрија, Гералд Тацгерн предупредува дека расте притисокот на миграцијата врз...

Американска држава бара повлекување на вакцината на Модерна

0
Одделот за јавно здравје во Калифорнија бара да се повлечат вакцините на „Модерна“ против коронавирус од пазарот поради, како што наведуваат, големиот број...

Целосно реновиран и опремен одделот на неонатологија на Клиниката за детски...

0
Одделот за неонатологија на Клиниката за детски болести е целосно реновиран од компанијата „Макстил“ и набавена е потребната опрема и апарати. Станува збор...

ВИДЕО+ВИДЕО: Реновиран одделот за предвремено родени бебиња на Детска клиника

0
Реновиран е одделот за предвремено родени бебиња на Универзитетската клиника за детски болести и набавена е целокупната потребна опрема и апарати. Реновирањето...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
29 %
0.5kmh
0 %
нед
18 °
пон
19 °
вто
17 °
сре
12 °
чет
12 °

Последни објави