таг: одделни

Најмалку 51 загинати во две несреќи во Пакистан

0
Најмалку 51 лице загинаа во две одделни сообраќајни несреќи во западен Пакистан во неделата, кога автобус падна од мост и одделно...

Студии: Вакцините драстично го намалуваат бројот на хоспитализирани

0
Две одделни британски студии покажаа дека вакцинацијата придонесува за драстично намалување на бројот на хоспитализирани поради Ковид-19. Прелиминарните резултати од студија во...