fbpx
18 C
Skopje
недела, април 11, 2021

таг: одделни

Студии: Вакцините драстично го намалуваат бројот на хоспитализирани

0
Две одделни британски студии покажаа дека вакцинацијата придонесува за драстично намалување на бројот на хоспитализирани поради Ковид-19. Прелиминарните резултати од студија во...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
29 %
0.5kmh
0 %
нед
18 °
пон
19 °
вто
17 °
сре
12 °
чет
12 °

Последни објави