таг: оддаде

Зеленски им оддаде почит на жртвите на рускиот терор во Буча

0
Претседателот Зеленски денеска им оддаде почит на Украинците убиени од руските напаѓачи за време на привремената окупација на заедницата Буча во регионот на...

Јапонија им оддаде почит на жртвите од атомската бомба фрлена врз...

0
Јапонија утринава им оддаде почит на жртвите од атомската бомба фрлена врз градот Нагасаки пред 78 години, повикувајќи ги земјите да...

Франција им оддаде почит на жртвите од терористичките напади од 13...

0
Француската премиерка Елизабет Борн денеска им оддаде почит на жртвите од нападите на 13 ноември 2015 година, со едноминутно молчење на...

Сер Елтон Џон ѝ оддаде последна почит на кралицата

0
Сер Елтон Џон и оддаде почит на „милоста и пристојноста“ на тукушто починатата британска кралица Елизабета Втора на концертот во Торонто, Канада, одржан...

Принцовите Вилијам и Хари му оддадоа почит на принцот Филип- еве...

0
Принцот Вилијам денеска му оддаде почит на неговиот дедо, принцот Филип, кој почина во петокот на 99-годишна возраст, опишувајќи го како „исклучителен“ човек,...