таг: одгледува

Лубеницата Денсуке продадена за 4.300 евра

0
Лубеницата Денсуке, која се одгледува во Хокаидо, Јапонија, беше продадена за 600.000 јени (околу 4.300 евра) за време на првата берба оваа сезона....