таг: Одборот

Обилната менструација – можен несакан ефект на вакцините „Фајзер“ и „Модерна“

0
Одборот на Европската агенција за лекови (ЕМА) денеска препорача обилно менструално крварење да се додаде на листата несакани ефекти од вакцината мРНК против...

ММФ и одобри на Украина итен заем од 1,3 милијарди долари

0
Одборот на извршни директори на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ)  одобри итен заем од 1,3 милијарди...

Одборот на Твитер се состанал со Маск за да разговараат за...

0
Одборот на Твитер, наводно, се сретнал со Илон Маск во текот на викендот за да ја истражи неговата понуда за преземање од 43...

Прва жена претседателка на Филмскиот фестивал во Кан

0
Одборот на директори на Асоцијацијата на филмските фестивали во Франција ја избра Ирис Ноблох, поранешна шефица на „Ворнер брос“ во земјата, за претседателка...

ЕУ ги истражува извештаите за менструални нарушувања од „Фајзер“ и „Модерна“

0
Одборот за безбедност на Европската агенција за лекови во петокот соопшти дека ги разгледува извештаите за обилно менструално крварење и отсуство на менструација...

Итен состанок во СЗО: Организацијата загрижена за новите соеви на коронавирусот

0
Одборот за итни прашања на Светската здравствена организација се состанува денеска, две недели пред редовниот, за да би разгледа прашањата во врска со...