таг: одбија

Битката за Бахмут продолжува, ЕУ и САД ветија муниција за Украина

0
Украинските сили ги одбија новите руски напади врз Бахмут, соопшти Киев на 20...

Борбата за Бахмут продолжува, Зеленски обвини за тероризирање на цивили

0
Украинските бранители го одбија новиот бран руски напади во Бахмут, во кој повеќемесечната...

Украинците јавуваат за тешки борби на истокот, додека Русија цели на...

0
Украинските сили одбија повеќе руски напади на исток, соопшти денеска војската додека Москва продолжува да...

Жестоки борби во Доњецк, американски генерал процени дека во војната загинале...

0
Украинските сили ги одбија новите руски напади во источниот регион Доњецк, каде што Москва продолжува...

Украинците ја одбија понудата да се предадат, Мариупол е црвената линија...

0
Украинските власти, наместо бранителите на Мариупол, го одбија рускиот предлог. Украинскиот премиел Денис Шмихал тврди дека војниците нема да ѝ се...

Властите во Белгија ги одбија сите барања за дозвола за протест...

0
Белгиските власти ги одбија сите барања за дозвола за протест против рестриктивните мерки воведени за спречување на епидемијата од Ковид-19, јави дописничката на...