fbpx
9 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

таг: одбележува

Европски ден на сеќавање на жртвите од тероризмот

0
Денеска Европската комисија го одбележува 15-от Европски ден на сеќавање на жртвите од тероризам – годишен настан...

Жените – неприкосновени борци за промени, со стремеж за слобода и...

0
Денешниов ден го одбележува непроценливото значење на жената воопшто, во сечиј живот, како на индивидуално, така и на колективно ниво. Несомнено 8-ми...

Колумна на Виолета Михајловска: Правата на жената низ историјата и денес

0
Во месецот кога се одбележува Меѓународниот ден на жената, од исклучителна важност е да се потсетиме кои биле причините за појавата на...

Косово ја одбележува 13-годишнината од прогласувањето на независноста

0
Косово денеска ја одбележува 13-годишнината од прогласувањето на независноста. И покрај пандемијата, овој ден собра многу граѓани на плоштадите во Приштина. Централната манифестација...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
9 ° C
9 °
9 °
61 %
2.1kmh
0 %
пон
19 °
вто
16 °
сре
11 °
чет
13 °
пет
7 °

Последни објави