fbpx
9 C
Skopje
петок, април 16, 2021

таг: Огромен

Блокиран Суецкиот канал, брод се насука на поморската траса

0
Огромен брод со контејнери го блокираше Суецкиот канал откако се насука под налетот на ветерот, објави утрово...

„WhatsApp“ воведува аудио и видео повици на својата десктоп верзија

0
Огромен број разговори особено изминатата година, се префрлија во рамките на најразлични апликации. Но, конкретно за апликацијата „WhatsApp“, до неодамна, корисниците за...

Што вели науката: Зошто после внесувањето на лута храна, се чувствуваме...

0
Огромен број на луѓе, својот оброк не можат да си го замислат доколку не јадат луто. Независно од тоа дали ваквиот вид...

Моментална Температура

Skopje
drizzle
9 ° C
9 °
9 °
66 %
3.6kmh
75 %
пет
8 °
саб
9 °
нед
14 °
пон
13 °
вто
15 °

Последни објави