таг: ограничување

Русија: Ние ќе продолжиме да ја продаваме нашата нафта

0
Кремљ утрово реагираше на одлуката на ЕУ, Г7 и Австралија за ограничување на цената на руската нафта на 60...

Носењето маски од денеска е задолжително во Британија

0
Новата директива за задолжително носење маски и други мерки за ограничување на ширењето на коронавирусот...

Филипче не размислува за ограничување на цената на ПЦР тестовите и...

0
Нема ограничување на различните цени за ПЦР тестирање ниту по најавите за нови мерки со кои се предлага вработените кои се невакцинирани на работа да можат да...

Грција ја продолжи до 3 мај одлуката за копнените граници и...

0
Одлуките за привремено ограничување на копнените граници, како и за забраната за влез на државјани на трети земји, грчката Влада ги продолжи за...

Уште две седмици Грција останува затворена за државјани на трети земји

0
Одлуката за привременото ограничување на копнените граници и новите дополнителни рестрикции воведени минатата седмица за граничните премини со Северна Македонија и Албанија, како...

Протест на грчките камионџии на граничниот премин Евзони

0
Воведување временско ограничување за влез на камиони од Евзони, меѓу 7 и 19 часот, како и целосниот...