таг: ограничувања

ЕУ го одобри десеттиот пакет санкции против Русија

0
Пакетот вклучува построги ограничувања за извоз на стоки со двојна употреба и мерки...

Франција воведува ригорозни ограничувања за вода по најсувата зима во последните...

0
Франција се подготвува од март да воведе ограничувања за потрошувачката на вода во делови од државата, што е потег без преседан...

Советот за безбедност на ОН ги повика авганистанските власти да ги...

0
Советот за безбедност на Обединетите нации ги осуди зголемените ограничувања за жените во Авганистан и...

ЕУ формално ја потврди одлуката за ограничување на цената на руската...

0
Европската унија формално ја потврди одлуката за воведување ограничувања на цената на нафтата што се транспортира по морски пат од Русија,...

На Американците им е забрането да купуваат руски акции

0
Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден издаде нови инвестициски ограничувања кои им забрануваат на Американците...

Кина повторно се затвора: Светските компании ја прекинаа работата поради нови...

0
Десетици милиони луѓе ширум земјата се соочуваат со ограничувања, вклучително и целата провинција Џилин и...

Швајцарија ги укина скоро сите ограничувања за ковид-19

0
Швајцарија од денеска ги укина речиси сите ограничувања за пандемијата на коронавирус, соопшти владата, наведувајќи...

Нов Зеланд воведува нови ограничувања, премиерката ја откажа сопствената венчавка

0
Државјаните на Нов Зеланд ќе се соочат со нови ограничувања против ковид 19 откако се пријавени девет случаи на омикрон сојот,...

Романија од денеска со нови ограничувања за влез во земјата

0
Романија воведе нови ограничувања за патување и мерки за изолација за оние што влегуваат во...

Албанија обезбеди бесплатни брзи тестови за туристите кои ќе се пожалат...

0
Освен што нема никакви ограничувања за влез во земјата, Албанија, за сите туристи кои одлучиле да одмораат на нејзиното крајбрежје и другите туристички...