таг: ограничи

Русија го ограничи пристапот до SoundCloud

0
Русија го ограничи пристапот до услугата за стриминг SoundCloud поради ширење, како што вели, „лажни информации“ за „специјална воена операција“ во Украина, објави...

Германски климатолог предупредува: Времето истече, одиме кон катастрофа

0
Веќе е предоцна да се ограничи глобалното затоплување на максимум еден и пол степен во...

Твитер го блокираше пристапот до содржината на сметката на Путин

0
Социјалната платформа Твитер го ограничи пристапот до содржината на профилот на рускиот претседател Владимир Путин, објави Гардијан. Ограничен е и пристапот до уште...

Русија забрани летови на британски авиони во нејзиниот воздушен простор

0
Русија го ограничи користењето на својот воздушен простор за авиони поврзани или регистрирани со Велика...

Намалено производството на Ајфон 13, ова е причината

0
Епл најверојатно ќе го ограничи производството на Ајфон 13 за 2021 година на 10 милиони телефони. Причина е тоа што и натаму има...