таг: огласија

Руски новогодишни напади во украински градови

0
Сирените за воздушен напад се огласија во Киев во раните утрински часови од Новата година,...

Сирените за воздушен напад се огласуваат низ Украина и во главниот...

0
Сирените за воздушен напад изутрината се огласија низ Украина, вклучително и главниот град Киев, сигнализирајќи...

Маск планира да отпушти три четвртини од вработените на „Твитер“

0
Вработените на Твитер се огласија на социјалните мрежи стравувајќи дека ќе бидат отпуштени откако се...

Сирени и експлозии пред зори во Украина

0
Рано утрото во Киев се огласија воздушни сирени, на петтиот ден од инвазијата. Многу жители...