таг: овозможи

Ен Несири: На пријателите им кажав дека ќе победиме против Шпанија...

0
Скокот кој му овозможи на Јусеф Ен-Несири да го победи Диого Коста беше историски во секој поглед....

Русија повторно отвора коридори: Војниците и цивилите можат да ја напуштат...

0
Русија е подготвена да го прекине огнот за да им овозможи на борците во челиларницата...

CERTIADRIA – НАШЕ, А СВЕТСКО! Како се станува регионален центар за...

0
Дигитализацијата овозможи коренити промени во начинот на работењето. Се зголеми индивидуалната продуктивност, се создаде нов квалитет на сработеното. Да знаеш да работиш во...

ЛШ: Барселона елимирана, радост за Бенфика, Лил и Салзбург

0
Баерн Минхен ги победи Каталонците со 3-0, за да  овозможи на Бенфика пласман во осминафиналето откако португалскиот тим со брзи два гола во...

Ново правило во Грција: Еве каде вакцинираните лица не мораат да...

0
Грција ќе им овозможи на луѓето кои се целосно вакцинирани против коронавирусот да одат во рестораните без маска, објави денеска грчката влада, во...