таг: овогодинешниот

Кои земји се најдобри за стареење?

0
Во овогодинешниот Глобален пензионерски индекс на инвестициската банка Натиксис, се наведува дека најдобра земја за стареење е Норвешка. Оваа скандинавска земја е...

Каква приказна се „крие“ зад македонската евровизиска песна?

0
Овогодинешниот македонски претставник на Македонија, Андреа Коевска гостува денеска во емисијата „Urban Late Morning“ на ТВ21. Коевска вели дека и е многу...

Русија го освои Дејвис купот

0
Руската тениска репрезентација е освојувач на овогодинешниот Дејвис Куп откако во финалето против Хрватска ги доби двата сингл дуели. Медведев со 2-0...

ВИДЕО+ФОТО | Естонецот не е влезе финалето, но ја освои неофицијалната...

0
Претставникот на Естонија на овогодинешниот натпревар за песна на Евровизија, Уку Сувисте, настапи вчеравечер, во второто полуфинале на натпреварот, а социјалните мрежи...

ФОТО: Новата Мис Универзум е Мексиканката Андреа Меза

0
Овогодинешниот избор за Мис Универзум се одржа по шеесет и деветти пат во Холивуд, Флорида, во хотелот и казиното „Семиноле Хард Рок“....

Васил Гарванлиев е спремен на биде гласот на ЛГБТК заедницата за...

0
Нашиот претставник на овогодинешниот Евросонг, Васил Гарванлиев, во неодамнешно интервју за британскиот геј – магазин „Attitude“ изјавил дека да се биде...