fbpx

таг: Оваа

Победи на Феникс и Милвоки

0
Екипата на Фенис Санс запиша победа против Индијана Пејсерс(113-103). Оваа ешеста победа во серија за лидерот во Западната Конференција. Со 23 поени...

Митев: Овој тим има потенцијал, ќе го покажеме тоа

0
На оваа средба првите минути во „црвено-жолтиот“ дрес ги одигра Марко Митев. Тој ја доби довербата, постигна еден гол од два обиди. Меѓу...

Австралија Опен: Надал без проблеми до второто коло

0
Започна првиот гренслем оваа сезона Австралија Опен. После драмата со Ѓоковиќ започна да се зборува за тенисот, а сигурно е дека ќе...

Александер Омот Килде победи во Венген

0
Александер Омот Килде ја забележа петтата победа оваа сезона во Светскиот куп. Норвежанецот победи на трката во спуст, која се возеше на легендарната...

Првиот ретрограден Меркур годинава носи „бура“ за три хороскопски знаци

0
Првиот ретрограден Меркур оваа година започнува на 14 јануари и ќе трае до 3 февруари. За трите хороскопски знаци Меркур носи бура...

Само малкумина можат да ја видат пандата: Оптичка илузија која открива...

0
Оваа слика брзо се рашири низ Интернетот и ги натера луѓето ширум целиот свет да гледаат долго во неа, обидувајќи се да влезат...

Рецепт за вкусна Бадникова погача со паричка

0
Оваа погача е многу вкусна, а е посна. Можете да ставите и паричка во неа па да ја принесете на бадниковата трпеза. ...

Направете совршена пунџа за 10 минути: Елегантна и едноставна

0
Со оваа фризура ќе бидете подготвени за секоја пригода Сигурно ви е позната ситуацијата кога се подготвувате за некоја посебна пригода, а...

Дарителскиот регистар за коскена срцевина на фондацијата „Спироски” од денеска активен...

0
Научната фондација „Спироски” оваа година почна да гради дарителски регистар за срцевина во склоп на нивната фондација, со цел нашата држава да добие...

Лесно до посакуваните резултати: Вежба за нозе што мора да ја...

0
Поради природата на оваа вежба, нема да ви треба дополнителна опрема. Се што ви треба е еден ѕид и многу мотивација. Чучнувањето...