таг: Оваа

ФОТО: Невообичаени сцени забележани на небото над Хрватска

0
реклама Вечерва оваа појава е забележана на небото над речиси зелената Хрватска. Аурора бореалис...

Оваа недела 3 хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во љубовта

0
Оваа недела дури три хороскопски знаци нема да можат да го негираат чувството на среќа што ќе ги следи низ секојдневните активности.Имате доволно...

ОВИЕ ТРИ ЗНАЦИ ЌЕ СЕ ЗБОГАТАТ ДО КРАЈ НА ГОДИНАТА: Астролозите...

0
реклама Оваа есен ќе биде особено поволна за луѓето родени во одредени хороскопски знаци....

Кафето треба да се чува во вашиот шкаф – има добра...

0
реклама Оваа вообичаена кујнска состојка може да биде многу корисна и за вашата гардероба. ...

Глобалното затоплување ќе доведе до ширење на денга треска по целиот...

0
Денга треската оваа деценија ќе стане голема закана во јужна Европа, југот на САД и во делови од Африка затоа што повисоките температури...

Иранска активистка за правата на жените е добитник на Нобеловата награда...

0
Наргес Мохамади оваа година ја доби Нобеловата награда за мир за нејзината борба...

Нобелова награда за физика на научниците кои успеаа во незамисливото –...

0
реклама Оваа година Нобеловата награда за физика им беше доделена на научници за експерименти со светлина кои...

Мичиген го прогласи септември 2023 за месец на македонската култура во...

0
Гувернерката на Мичиген Гречен Витмер го прогласи септември оваа година за месец на македонско-американското наследство. Витмер вели дека е важно...

Во Велика Британија извршена прва трансплантација на матка

0
Оваа процедура претставува голем напредок за илјадници Британки кои инаку не би можеле да забременат. Четириесетгодишна донаторка, која веќе има две деца,...

Алфа Ромео останува во Ф1, ќе добива мотори од Хас

0
Алфа Ромео ќе остане во Формула 1 и по завршувањето на оваа сезона, кога истекува договорот со Заубер, потпишан во ноември 2017 година,...