fbpx
9 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

таг: објаснува

Д-р Лазаров: Не ставајте хируршка маска под N95/KN95, ниту сте вие...

0
Д-р Ненад Лазаров објаснува како правилно да се носи двојна маска, доколку веќе сте се одлучиле да носите две една врз друга. ...

Со првата вакцина против корона развиваме само 50 отсто од имунитетот

0
Српскиот доктор Бранислав Тиодоровиќ објаснува дека граѓаните што ќе примат вакцина не ја завршиле целата работа. Тој вели дека за таа да биде...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
9 ° C
9 °
9 °
61 %
2.1kmh
0 %
пон
19 °
вто
16 °
сре
11 °
чет
13 °
пет
7 °

Последни објави