таг: објаснува

Овие чаеви го забрзуваат метаболизмот и помагаат при слабеење, велат нутриционистите

0
МЕТАБОЛИЗМОТ најлесно се објаснува како одредени хемиски реакции во телесните клетки кои ја претвораат храната во енергија. Имено, на човечкото тело оваа енергија...

Д-р Марковски објаснува која е разликата меѓу грипот и омикрон

0
Професорот Вело Марковски објаснува во што се разликува епидемиолошки грипот од други респираторни инфекции, како на пример од омикрон. Марковски предупредува дека во...

Д-р Лазаров: Не ставајте хируршка маска под N95/KN95, ниту сте вие...

0
Д-р Ненад Лазаров објаснува како правилно да се носи двојна маска, доколку веќе сте се одлучиле да носите две една врз друга. ...

Со првата вакцина против корона развиваме само 50 отсто од имунитетот

0
Српскиот доктор Бранислав Тиодоровиќ објаснува дека граѓаните што ќе примат вакцина не ја завршиле целата работа. Тој вели дека за таа да биде...