таг: објасни

Српски епидемиолог: Сите ќе бидат заразени со омикрон

0
Епидемиологот д-р Радмило Петровиќ објасни сè за реинфекцијата на корона, која сега е многу честа појава, и даде свое видување дали пандемијата наскоро...

Тухел: Лукаку е психички заморен

0
Тренерот на Челзи, Томас Тухел, објасни што се крие зад едномесечната криза во која западна неговиот прв напаѓач и стрелец Ромелу Лукаку. ...

Нема потреба од „мајмунлаци“! Путин открива зошто не се вакцинирал пред...

0
Рускиот претседател Владимир Путин објасни зошто не го следел примерот на некои светски лидери и не се вакцинирал против ковид 19 пред камерите:...