fbpx

таг: објави

Данска ќе објави отстранување на сите ограничувања за ковид-19

0
Данската премиерка Мете Фредериксен се очекува денеска да објави отстранување на сите ограничувања за ковид-19...

Манчини го објави списокот на фудбалери за дуелот против Македонија (ФОТО)

0
Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација, Роберто Манчини, го објави поширокиот список на фудбалери на кои ќе смета за бараж-натпреварот против Македонија за Светското...

Мино Раиола пуштен од болница

0
Познатиот фудбалскиот агент Мино Раиола е отпуштен од болница, објави „Football Italia“. Педесет и четиригодишниот Италијанец се врати во својот дом во...

ФИФА воведува нови правила за позајмување играчи

0
Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) на својата официјална веб-страница објави воведување нови правила за позајмување играчи. Се известува дека тие ќе стапат на сила...

ФИФА ги објави цените на билетите за СП во Катар

0
Светската фудбалска федерација (ФИФА) ги објави цените на влезниците за Светското првенство во Катар. Агенцијата АП, информира дека тоа се најефтините влезници уште...

Тенис Австралија се огласи за случајот Новак Ѓоковиќ

0
Тенис Австралија објави соопштение во врска со случајот Новак Ѓоковиќ. На првиот светски рекет му беше поништена визата, а тој не можеше да...

Како гласаа селекторот и капитенот во изборот за најдобар фудбалер според...

0
Германското издание „Шпигел“ објави нови скандалозни откритија од светот на фудбалот, кои, ако се вистинити, се на пат да предизвикуваат сериозен потрес. Се...

Лазаров ги изостави Митев и Трајковски за дуелот со Словенија

0
Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, попладнево го објави списокот на играчи кои ќе бидат во комбинација за настап на средбата со...

Утрински редици на минусни температури пред амбулантите за ковид-тестирање

0
„Телма“ објави фотографија на која се гледа редици пациенти на минусни температури како чекаат за ковид-тестирање пред поликлиниката Ѓорче Петров во Скопје....

Австралиските власти се закануваат, ако судот го ослободи Ѓоковиќ, тие можат...

0
Австралиската влада го објави одговорот на жалбата на Новак Ѓоковиќ, тој е на 13 страници, а две точки предизвикаа големи реакции во јавноста....