таг: обилен

(ВИДЕО) Невреме во Грција: Еден исчезнат на Евија, урнати покриви, поплави…

0
Невремето со обилен дожд и силен ветер што синоќа зафати делови на Грција создаде низа проблеми, противпожарната служба интервенираше за помош...

Луѓе заробени, страшни поплави во Кина (ВИДЕО)

0
Невообичаениот обилен дожд предизвика поплави во централниот дел на Кина. Надојдената вода го поплави метрото во градот Џенгџоу. Луѓето се заробени во...

Поплави во Грција: Загина пожарникар при спасување на ученици

0
Во невремето со обилен дожд што од синоќа го зафати регионот Еврос и предизвика поплави во градот Александрополи во североисточниот дел на Грција,...