таг: обидот

Во ОН гласање за суспендирање на Русија од Советот за човекови...

0
193-членото Генерално собрание на ОН денеска ќе гласа за обидот на САД да ја суспендира...

Пропадна и денешниот обид за евакуација од Мариупол

0
Втор ден и по втор пат пропадна обидот за евакуација на цивилите од опколениот град Мариупол на Азовското Море. Украинските власти...

ФОТО | Непозната девојка го тужи принцот Хари: Ми ветуваше брак!

0
Судејќи според обидот на Индијката Палвиндер Каур да го „стави принцот Хари зад решетки“, Меган Маркл не била жената со која требал...