таг: обележа

Адел ѕвезда на годинешните Британски музички награди

0
Британската пејачка Адел го обележа овогодишното доделување на Британските музички награди, познати и како „БРИТ“. Свеченоста се одржа во лондонската „О2 арена“. ...

ФОТО: Ракометната репрезентацијата го одбележа Бадник, паричката кај Серафимов

0
Ракометната репрезентација го обележа големиот христијански празник Бадник. Паричката падна кај репрезентативецот Мартин Серафимов. Од РФМ му посакаа среќна и бериќетна...