таг: Обединетото

Британско министерство за одбрана: 450.000 руски војници се убиени или ранети...

0
Министерството за одбрана на Обединетото Кралство проценува дека 450.000 руски воен персонал се убиени или ранети, а над 10.000 руски оклопни возила се...

Смит: Отпорноста и цврстината на народот и вооружените сили на Украина...

0
Од амбасадата на Обединетото кралство на Конференцијата се обрати вршителката на работите, Џулија Смит која на почетокот од обраќањето потсети дека минатата сабота...

Велика Британија забрани употреба на мобилни телефони во училиштата

0
реклама Владата на Обединетото Кралство ќе ја забрани употребата на мобилни телефони во училиштата, вклучително...

Специјални предмети му беа дадени на кралот Чарлс за време на...

0
реклама ОБЕДИНЕТОТО Кралство е единствената европска монархија која сè уште користи регалии – симболи на...

Сунак под истрага поради евентуален судир на интереси

0
Комесарот за стандарди на Парламентот на Обединетото Кралство отвори истрага против...

Дали сте слушнале за куќа во облаците? Изграденa е со необична...

0
СЕЛОТО Торпнес во Обединетото Кралство е дом на необична градба стара 100 години позната како „куќа во облаците“. Иако изгледа како...

Британија во жалост, светот се збогува со кралицата Елизабета Втора

0
Еден ден по смртта на кралицата Елизабета Втора, Обединетото Кралство е во жалост, знамињата ширум земјата се веат на половина копје,...

Инфлацијата во Велика Британија достигна нов 40-годишен максимум

0
Инфлацијата во Обединетото Кралство достигна уште едно ново 40-годишно максимално ниво во јуни, бидејќи цените на храната и енергијата продолжија да растат,...

Британија повторно ќе ја отвори амбасадата во Киев

0
Британскиот премиер Борис Џонсон изјави дека Обединетото Кралство следната недела повторно ќе ја отвори својата...

Велика Британија воведува нови санкции за руските олигарси

0
Обединетото кралство воведе нови санкции за руските олигарси. Имено, објавени се нови закони кои имаат...