fbpx
9 C
Skopje
петок, април 16, 2021

таг: Обединетото

Семејствата на починати од Ковид го тужат премиерот Џонсон

0
Премиерот на Обединетото Кралство, Борис Џонсон, го тужат околу 2.000 семејства кои изгубиле еден или повеќе членови...

Моментална Температура

Skopje
drizzle
9 ° C
9 °
9 °
66 %
3.6kmh
75 %
пет
8 °
саб
9 °
нед
14 °
пон
13 °
вто
15 °

Последни објави