fbpx
12 C
Skopje
петок, април 16, 2021

таг: Обединетите

СЗО бара затворање на пазарите за живи животни

0
Здравствената агенција на Обединетите нации денеска ги повика државите да ја запрат продажбата на живи животни заробени од дивината на пазарите со храна...

Аларм од ОН: 34 милиони луѓе во светот се на работ...

0
Обединетите нации (ОН) предупредија дека во повеќе од 20 земји во светот ќе завладее глад во следните...

Околу 34 милиони луѓе во светот се на работ на глад

0
Обединетите нации предупредија дека во повеќе од 20 земји во светот ќе завладее глад во следните неколку месеци. Бројни семејства веќе гладуваат во...

Се самоуби дипломатка на ОН во стан во Њујорк, се нижат...

0
Дипломатка на Обединетите Нации е пронајдена мртва во својот стан на Менхетн во новогодишната ноќ, а полицијата се сомнева дека се работи...

Моментална Температура

Skopje
scattered clouds
12 ° C
12 °
12 °
43 %
1.9kmh
40 %
пет
12 °
саб
11 °
нед
13 °
пон
12 °
вто
17 °

Последни објави