таг: обвинија

Обвинителите го намалија обвинението против Алек Болдвин

0
Американските обвинители кои го обвинија актерот Алек Болдвин за ненамерно убиство во случајот со пукањето...

ДСК: Курти вмешан во мултимилионска афера

0
Претставници на Демократскиот сојуз на Косово (ДСК) го обвинија косовскиот премиер Албин Курти дека заедно...

САД го обвинија шефот на ОН дека попушта пред руските закани

0
САД го обвинија генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш дека „очигледно им попушта на руските...

Блинкен ја обвини Русија дека користи нуклеарен штит во Украина, Москва...

0
Соединетите Американски Држави ја обвинија Русија дека ја користи најголемата нуклеарна централа во Украина како „нуклеарен штит“ со стационирање на војници...

СЕКС СКАНДАЛ: Фудбалерки обвинија поранешниот селектор за злоставување

0
Сите 24 членки на женската фудбалска репрезентација на Венецуела го обвинија преку социјалните мрежи поранешниот селектор Кенет Зерамета за сексуално вознемирување и го...