таг: обвинител

Проширена истрагата за наводно незаконско финансирање на кампањата на Макрон

0
Францускиот финансиски обвинител отвори истрага за да ги испита сомнежите за наводно незаконско финансирање на...

Обвинителот бара повеќе од осум години затвор за Шакира

0
Шпанскиот обвинител побара повеќе од осум години затвор за колумбиската суперѕвезда Шакира и парична казна од повеќе од 23 милиони евра, поточно 23,51...

Трамп давал инструкции министерот за правда да објави „изборите се корумпирани“

0
Поранешниот заменик на државниот обвинител на САД предал докази на Конгресот дека поранешниот претседател Доналд Трамп влијаел првите лица во Министерството за правда...

Обвинителот на Специјалниот суд во Хаг го повика амбасадорот на Косово...

0
Косовскиот амбасадор во Скопје Ѓерѓ Дедај беше контактиран од обвинител на Специјалниот суд во Хаг. Дедај самиот ја објави веста преку социјалните мрежи....

Трамп соопшти дека Вилијам Бар веќе не е министер за правда...

0
Американскиот државен обвинител Вилијам Бар најави дека ќе се повлече од таа функција во следната недела, откако Изборниот колеџ ја потврди победата на...