таг: обвинети

Челниците на Јувентус се обвинети за фалсификување на финансиски извештаи

0
Челниците на фудбалскиот клуб Јувентус се обвинети за измама и би можеле да се соочат со судење за наводно фалсификување финансиски извештаи, објавија...

Обвинителството покрена обвинение за пожарот во модуларната болница во Тетово

0
Обвинети за пожарот во модуларната ковид болница во Тетово се поранешниот директор на тетовската болница Флорин Бесими,...

Пет лица уапсени и обвинети во врска со киднапирањето на кучињата...

0
Пет лица се уапсени и обвинети за киднапирање на кучињата на Лејди Гага и нанесување сериозни физички повреди на шетачот на миленичињата...

Доживотна казна за уште 92 лица во Турција поради обидот за...

0
Турскиот суд денеска осуди 92 обвинети, вклучително и висок воен персонал, на доживотен затвор за учество во неуспешниот обид за државен удар во...