таг: обвиненија

Скандал со местени натпревари, започнува истрагата против Бенфика

0
Обвиненија за местење натпревари против Бенфика и претседателот Руи Коста. Сите членови на одборот на директори од...

Италијанска инфлуенсерка обвинета за поттикнување на самоубиство

0
Италијанската полиција покрена обвиненија за поттикнување самоубиство против 46-годишнa „инфлуенсерка“, по потекло од сицилијскиот град Сиракуза, пишува...