таг: но

Учесниците на Самит во Словенија силно поддржаа проширување на Европската Унија

0
Проширувањето на Европската Унија е нејзин стратешки, но и безбедносен интерес, се согласија денеска учесниците на Самитот во Брдо кај Крањ по повод...

Конференција во Брисел: Проширувањето на ЕУ е геополитички императив

0
Проширувањето на ЕУ е геополитички императив, но мора да се заснова на заслуги, се согласија денеска учесниците на конференцијата „Проширување и продлабочување на...

Мицотакис ги претстави кандидатите за европратеници, меѓу нив и осудениот градоначалник...

0
Актуелни европратеници, новинари, професори, поранешни министри, но и градоначалникот на албанскиот град Химара, Фреди Белери, кој моментално е во затвор се меѓу 42-та...

Бомгартнер: Не смееме да дозволиме рускиот режим да победи во оваа...

0
Ова треба да бидат моменти на среќа, но ова не е, ова е тажен момент, две години откако Украина беше нападната неправедно, посочи...

Д-р Даниловски за епидмијата на голема кашлица: Со паметот сме некаде...

0
Календарски сме во 21. век, но со паметот сме некаде во 18. век, вели проф. д-р Драган Даниловски, епидемилог, одговорајќи на прашањето во...

Календарски сме во 21., но со паметот сме некаде во 18....

0
Календарски сме во 21. век, но со паметот сме некаде во 18. век, вели проф. д-р Драган Даниловски, епидемилог, одговорајќи на прашањето во...

„Европскиот кварт“ на Брисел под опсада на незадоволните земјоделци

0
Земјоделци од Белгија, но и од неколку други членки на ЕУ, како Италија и Шпанија, со околу 1.300 трактори денеска го блокираа т.н....

Европа треба да биде подготвена да ја зголеми помошта за Кијив,...

0
Можното намалување на американската помош за Украина е лоша вест, но Европа треба да биде подготвена да го зголеми својот удел, изјави претседателот...

Борел: Мир на Блискиот Исток е можен само со сеопфатен процес...

0
Ние знаеме кој е Хамас и што направи и го осудивме тоа, но мир и стабилност не може да се градат со употреба...

Прашања за љубовта и за сексот кои луѓето најмногу ги пребаруваа...

0
Темата љубов и секс е бесконечна, но многу луѓе не сакаат да разговараат за тоа со никого – дури ни со најблиските луѓе...