таг: ноќта

Аспиликуета останува во болница, откако доби силен удар во главата

0
Капитенот на Челзи, Цезар Аспиликуета ја поминa ноќта во болница откако доживеа удар во главата на натпреварот...

Нов бран руски ракетни напади врз Украина, погодена критична инфраструктура во...

0
Руската војска во текот на ноќта извршила ракетни и напади со беспилотни летала во повеќе...

Русите ги гранатираа Харков и Запорожје

0
Руските сили во текот на ноќта извршија серија напади врз Харков, вториот по големина град...

Зошто понекогаш можеме да ја видиме Месечината во текот на денот?

0
Ноќта е вообичаено време кога ја гледаме Месечината на небото. Но, понекогаш можеме да ја видиме Месечината во текот на денот иако Сонцето...

Нови напади во Украина, Зеленски подготвен дека оваа недела може да...

0
Русија во текот на ноќта нападна три населени места во областа Никопол во јужната област...

Пред 28 години излезе божиќниот хит кој досега има заработено околу...

0
СЕГА сите зборуваат за Ноќта на вештерките, но по 1-ви ноември многумина веројатно ќе зборуваат за Божиќ. Со тоа доаѓаат божиќните песни. Вчера...

Куче се преплаши од украси за Ноќта на вештерките – Сопственикот:...

0
Како што се приближува Ноќта на вештерките, малку по малку, страшните украси се вадат од подрумот и се симнуваат од поткровјето, а најстрашното...

Прекинот на огнот меѓу Киргистан и Таџикистан воглавно се почитува

0
По интензивните борби вчера, во текот на ноќта ниту Киргистан ниту Таџикистан не пријавија поголеми инциденти, што укажува дека го почитуваат...

Почина првата сопруга на Доналд Трамп, паднала по скали

0
Ивана Трамп почина ноќта пред да замине на одмор на Азурниот брег во Санкт Петербург, изјави нејзината најдобра пријателка, пишува Мирор....

Продолжува потрагата на Халкидики по двајцата исчезнати, веројатно македонски државјани

0
Без резултат е досегашната потрага во текот на ноќта во морскиот дел на првиот крак на Халкидики, по двајцата исчезнати, веројатно...