таг: носител

Bториот носител Каспер Руд елиминиран од Австралија опен

0
По елиминацијата на првиот носител Рафаел Надал, од Австралија опен испадна и вториот носител, Каспер Руд. Норвешкиот тенисер во второто коло загуби од...

Калин Ивановски елиминиран на Австралија Опен

0
Македонскиот тенисер Калин Ивановски како десетти носител доби место на јуниорскиот Грен Слем турнир Австралијан Опен и беше елиминиран во првата рунда. ...

СЗО: Мала веројатноста Ковид-19 да излегол од лабораторија во Вухан! Експертите...

0
Животното кое е оригинален носител на новиот вирус на корона сè уште не е идентификувано, објави Светската...