таг: новото

Сакате чоколадо? Научниците конечно открија зошто

0
Според новото истражување, чоколадото ни привлекува поради начинот на кој нејзината текстура се менува во нашата уста. Научниците конечно сфатија што се случува...

Дури и „поблагата“ инфекција на Ковид-19 може да го зголеми ризикот...

0
Новото истражување објавено во магазинот „Природа“ укажува на опасностите што дури и блага инфекција со коронавирусот може да ни ги донесе и една...

АНКЕТА: Како сопствениците на домашни миленици ги рангираат своите крзнени пријатели...

0
Новото истражување откри каде сопствениците на домашни миленици ги рангираат своите крзнени пријатели во однос на луѓето во нивниот живот. Магазинот Wag!...

Зошто некои луѓе не можат да се заразат со коронавирусот?

0
Резултатите од новото истражување се објавени во списанието Nature, објаснувајќи зошто некои луѓе се отпорни на COVID-19 дури и ако живеат со лице...

Зошто некои луѓе не можат да се заразат со коронавирусот?

0
Резултатите од новото истражување се објавени во списанието Nature, објаснувајќи зошто некои луѓе се отпорни на COVID-19 дури и ако живеат со лице...

Двајца кошаркари го засилуваат Кожув

0
Откако шестмина играчи го напуштија гевгелискиот прволигаш, новото раководство на клубот го почна процесот на обнова на тимот. По Тревон Бродвеј и...

Бугарскиот селектор за ждрепката во Лигата на нации: Првото место е...

0
Македонската фудбалска репрезентација денеска ги доби противниците во новото издание на Лигата на нации, а од шеширот со најквалитетни селекции ја добивме Бугарија....

Само што дојде во ПСЖ, Хакими мора во изолација

0
Новото засилување на францускиот фудбалски гигант ПСЖ, Мароканецот Ашраф Хакими, е позитивен на коронавирус, објавија денеска француските медиуми. Хакими беше позитивен...

Ни се закануваат уште поголеми поплави – НАСА предупредува на феномен...

0
Според новото истражување, за десет години ќе започнат поплави, кои ќе доаѓаат периодично секој месец или почесто, во зависност од положбата на Месечината,...

Страшно предупредување: „Епсилон“ сојот на коронавирусот може да биде отпорен на...

0
Новото истражување на научниците покажа дека вакцините против коронавирусот може да бидат неефикасни во однос на најновиот вирус „Епсилон“, кој се појави во...