таг: новото

НАСА: Загадувањето на воздухот го намалува глобалното затоплување

0
Новото истражување на експерти од Американската вселенска агенција (НАСА) покажува дека намалувањето на присуството на ситни честички чад, прашина и гасови кои се...

Мецола: Проширена ЕУ е најдобрата инвестиција во мирот, безбедноста, стабилноста и...

0
Во новото геостратешко опкружување, проширена ЕУ базирана на јасни цели, критериуми и заслуги, секогаш ќе претставува наша најдобра инвестиција во мирот, безбедноста, стабилноста...

Жив или мртов – секој руски војник во Украина има право...

0
Новото законодавство ги поедностави барањата за документи и им дозволи на руските војници кои се борат во Украина да го дадат својот глас...

Дали знаете зошто кучињата мавтаат со опашката? Причината не е (само)...

0
реклама Новото истражување се обидува подлабоко да разбере што се крие зад овој механизам. ...

Истражување на Светскиот економски форум: Мнозинство од испитаниците предвидуваат одредена нестабилност...

0
Резултатите од новото истражување на Светскиот економски форум укажуваат на главно негативни изгледи за светот на краток рок и очекување за влошување на...

Кој ужива повеќе наклонетост од нивните сопственици – кучињата или мачките?

0
реклама Во новото истражување за длабоката врска помеѓу луѓето и нивните миленици, една неодамнешна студија...

Научниците ја открија причината зошто мачките предат: Барем мислат дека откриле

0
реклама Во новото и уникатно истражување, австриските научници конечно го открија механизмот на гмечење кај мачките. ...

Нов „суперконтинент“ би можел да го загрози човештвото

0
Новото истражување покажува дека формирањето на нов суперконтинент би можело да ги „избрише“ луѓето и сите други цицачи (ако воопшто постојат) од Земјата...

Шакира за Пике: Поради него ја паузирав кариерата, посветена му бев...

0
реклама Пејачката Шакира во новото интервју за Билборд се осврна на нејзината поранешна врска...

Колку време треба да вежбате пред да ви стане навика?

0
реклама Според новото истражување, е потребно време да се развие конзистентна рутина за вежбање. ...